"Solidarność" nie chce redukcji emisji CO2

[2009-11-30 01:28:10]

Związkowcy z górniczej NSZZ "Solidarność" sprzeciwiają się postulowanym nowym trendom w polityce klimatycznej. Wezwali premiera Donalda Tuska, aby na zbliżającej się Konferencji Klimatycznej nie podejmował działań, które zobowiązywałyby Polskę do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Górnicza "Solidarność" podnosi, że polityka klimatyczna polegająca na ograniczaniu emisji CO2 może zahamować modernizację naszego kraju na wiele lat. Według związkowców, na wcieleniu w życie postulatów ekologicznych zyskają przede wszystkim bogate państwa zachodnie, zaś cały ciężar negatywnych skutków pakietu klimatycznego spadnie na biedniejsze państwa rozwijające się.

Zdaniem związkowców z "Solidarności", Polska nie powinna popierać najnowszej polityki klimatycznej również z tego powodu, iż hipoteza o wpływie zwiększającej się emisji dwutlenku węgla na ocieplanie się klimatu, nie została do tej pory przekonująco potwierdzona, a nawet istnieją opracowania ją obalające. Do niepodpisywania się pod pakietem klimatycznym skłaniać ma także - według związkowców - postawa największych emitentów tzw. gazów cieplarnianych, czyli Chin, Rosji, USA i Indii, które nie chcą przyjąć zobowiązań postulowanych przez ekologów.

Konferencja Klimatyczna odbywać się będzie w dniach 7-18 grudnia w Kopenhadze.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


15 lutego:

1910 - Urodziła się Irena Sendlerowa, działaczka społeczna związana z ruchem socjalistycznym. Uratowała 2,5 tys. żydowskich dzieci z warszawskiego getta. Uhonorowana tytułem Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata.

1959 - W Danii powstała Socjalistyczna Partia Ludowa (SF).

1971 - Władze PRL odwołały grudniowe podwyżki cen artykułów żywnościowych i podwyższyły najniższe płace.

1977 - Socjaldemokraci wygrali wybory parlamentarne w Danii.

1982 - Agatha Barbara z Partii Pracy została pierwszą kobietą-prezydentem Malty.

1999 - Kurdyjski przywódca Abdullah Öcalan został ujęty przez Turków.

2003 - Przeciwko inwazji na Irak protestowano w 600 miastach na całym świecie. W tym największym w dziejach proteście antywojennym wzięło udział łącznie 8-30 mln ludzi.

2009 - W Wenezueli 54,4% głosujących w referendum opowiedziało się za zniesieniem limitu dwóch kadencji dla prezydenta.

2017 - Zmarła Alicja Jaszczuk, dziennikarka publikująca pod panieńskim nazwiskiem Alicja Stypuła, działaczka organizacji lewicowych i świeckich.

2018 - Khadga Prasad Oli z Komunistycznej Partii Nepalu został po raz drugi premierem.


?
Lewica.pl na Facebooku