Bielsko-Biała: Pracownicy Proseat wciąż protestują

[2010-03-20 09:22:21]

19 marca odbyła się druga już pikieta związkowców z NSZZ "Solidarność" z bielskiego zakładu Proseat. Poprzedni protest miał miejsce 10 marca. Domagali się oni podwyżek płac.

Od lutego w zakładzie trwa spór zbiorowy, a rozpoczęte pod koniec stycznia negocjacje płacowe utkwiły w martwym punkcie po tym, jak pracodawca zaproponował podniesienie płac o 50 zł.

Tymczasem dyrektor Proseat Danny Wauters zapowiedział, że jeśli związkowcy będą trwali przy swoich żądaniach, to nie jest wykluczone, iż produkcja zostanie przeniesiona z Polski do Czech.

Proseat produkuje elementy wyposażenia samochodów w tym m.in. kierownice, zagłówki, podłokietniki, kołpaki i gałki zmiany biegów dla Fiata. W bielskiej spółce zatrudnionych jest około 600 osób,

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


7 lutego:

1890 - W Mławie urodził się Wiktor Alter, działacz żydowskiej socjalistycznej partii Bund, zabity przez NKWD.

1918 - W Lublinie odbył się pierwszy Zjazd Przewodników Spółdzielczości Polskiej.

1919 - Dekret o powszechnym obowiązku szkolnym dzieci w wieku 7-14 lat.

1962 - USA wprowadziły embargo na handel z Kubą.

1971 - Szwajcarzy opowiedzieli się w referendum za przyznaniem kobietom prawa głosu w wyborach federalnych.

2012 - Na Malediwach w następstwie antyrządowych protestów społecznych z urzędu ustąpił prezydent Mohamed Nasheed.


?
Lewica.pl na Facebooku