Nota kondolencyjna po śmierci Marcela Szarego

[2010-03-30 15:10:32]

Przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" Bogusław Ziętek wydał notę kondolencyjną po śmierci działacza Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza Marcela Szarego. Czytamy w niej: Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" z wielkim smutkiem i żalem przyjął informację o śmierci Marcela Szarego, przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza w zakładach im. H. Cegielskiego w Poznaniu. To ogromna strata dla polskiego ruchu robotniczego i związkowego.

Podkreślone zostało zaangażowanie Szarego w obronę praw pracowniczych: Marcela Szarego zapamiętamy jako niezłomnego działacza walczącego o prawa i interesy pracowników. Nie bał się walczyć w słusznej sprawie niezależnie od okoliczności ustrojowych i politycznych. Nie zważał na ryzyko i zagrożenie. Działał zawsze zgodnie ze swoimi przekonaniami o potrzebie organizowania pracowników i walki z niesprawiedliwym systemem wyzysku.

W oświadczeniu kondolencyjnym czytamy też, że "Sierpień 80" mógł wielokrotnie liczyć na wsparcie OZZ Inicjatywy Pracowniczej, jak też bezpośrednio Marcela Szarego. Pamiętamy i dziękujemy Mu za akcję poparcia dla organizowanego przez nas strajku w kopalni "Budryk", czy za wsparcie podczas obywatelskich wizyt w biurach parlamentarnych PO. Wciąż w pamięci mamy dużą demonstrację w Poznaniu w październiku ub.r., kiedy to razem maszerowaliśmy w obronie Cegielskiego.

Bogusław Ziętek przesłał rodzinie i przyjaciołom Szarego oraz działaczom OZZIP swe wyrazy współczucia: W imieniu własnym i wszystkich członków oraz działaczy Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" niniejszym składam wyrazy współczucia dla najbliższych Marcela oraz wyrazy pełnej solidarności w odczuwaniu bólu po stracie tego wybitnego działacza związkowcom Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza.

Nota kończy się słowami: Będzie Go nam brakowało!

Paweł Michał Bartolik


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


13 lutego:

1921 - Moskwa: Pogrzeb Piotra Kropotkina, jednego z głównych ideologów anarchizmu, przerodził się w ostatnią legalną demonstrację anarchistyczną. Wkrótce potem bolszewicy aresztowali większość anarchistycznych działaczy.

1930 - Powstała Komunistyczna Partia Wietnamu.

1961 - Władze separatystycznej kongijskiej prowincji Katanga ogłosiły śmierć Patrice'a Lumumby.

1991 - 403 irackich cywilów zginęło, gdy amerykańska bomba zniszczyła schron w Bagdadzie.

1996 - W Nepalu wybuchła zbrojna rebelia maoistów w celu obalenia monarchii i wprowadzenia na jej miejsce ustroju komunistycznego.

2008 - Laburzystowski premier Australii Kevin Rudd wygłosił w parlamencie przemówienie, w którym publicznie przeprosił Aborygenów za dyskryminację i prześladowania, w tym praktyki tzw. "skradzionego pokolenia".


?
Lewica.pl na Facebooku