Powstał nowy portal społeczny 8godzinPracy.pl
[2010-05-18 07:53:24]
Tematyka portalu będzie oscylowała wokół praw pracowniczych, związków zawodowych i rad pracowników, bezpieczeństwa socjalnego i spraw gospodarczych, praw lokatorskich, sytuacji w służbie zdrowia, edukacji oraz kwestii dotyczących szeroko rozumianej samorządności. Misją portalu jest stworzenie przestrzeni do dyskusji o wyzwaniach, jakie stoją dzisiaj przed społeczeństwem, oraz spojrzenie na nie z perspektywy "strony społecznej" pracowników, uczniów, studentów, emerytów, bezrobotnych. Na łamach 8godzinPracy.pl będą ukazywać się teksty publicystyczne, reportaże, wywiady, wideo relacje, informacje i relacje z wydarzeń związanych z tematyką portalu. Twórcy serwisu utworzyli również konta na Facebooku, blipie i twitterze, na których umieszczają wyszukane w sieci wiadomości, oraz kanał wideo na youtube.com. 8godzinPracy.pl w ich założeniu ma być żywym medium współtworzonym również przez swoich czytelników. Portal tworzą działaczki i działacze Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego Konfederacja Pracy, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Młodych Socjalistów oraz osoby niezrzeszone. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
20 czerwca:
1929 - Urodził się Jean Baudrillard, francuski socjolog i filozof kultury. Był jednym z inicjatorów nurtu postmodernistycznego w teorii społecznej oraz radykalnym krytykiem współczesnego społeczeństwa i kultury.
1930 - Wybrano Tymczasowy Komitet Wykonawczy Centrolewu w składzie: Mieczysław Niedziałkowski, Stanisław Wrona, Michał Róg, Władysław Kiernik, Wacław Bitner, Adam Chądzyński.
1936 - Kraków: Zorganizowane przez Towarzystwo Uniwersytetu Robotniczego (TUR) Dni Kultury Robotniczej z udziałem TUR z ok. 100 miejscowości.
1937 - Andreu Nin, kataloński socjalista, lider POUM został zamordowany przez stalinistów.
1940 - Urodził się Eugen Drewermann, niemiecki teolog, psychoterapeuta, pisarz. Krytyk Kościoła katolickiego. Autor m.in. książki "Kler. Psychologia ideału"
1997 - Nacagijn Bagabandi (MPL) został prezydentem Mongolii.
?