Bugaj: "To tylko kropka nad i"

[2011-04-17 14:02:01]

Ryszard Bugaj (na zdjęciu) w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" przyznał, że nie jest zaskoczony przymiarkami Unii Pracy do zjednoczenia z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Jego zdaniem realna działalność UP zamarła już wcześniej, a sama partia zniknęła ze sceny politycznej. Bugaj stwierdził, że założyciele UP chcieli, by formacja była alternatywą wobec SLD. Alternatywa taka jego zdaniem jest teraz potrzebna bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ po lewej stronie sceny politycznej jest pustka.

Zapytany o stosunek do SLD polityk stwierdził, iż ugrupowanie to z lewicą nie ma nic wspólnego. Partia, która nie chciała w konstytucji praw socjalnych, która wprowadziła podatek liniowy dla przedsiębiorców, uchwaliła eksmisję na bruk i zrealizowała najbardziej komercyjny w Europie model ubezpieczeń społecznych, nie jest lewicowa.

Nie widzę różnicy między polityką PO a SLD - skwitował Bugaj dodając, że działacze UP raczej nie wniosą do SLD pierwiastka lewicowości.

Ryszard Bugaj jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych. Był posłem na Sejm X, I i II kadencji oraz jednym z założycieli Unii Pracy (przez pewien czas stał na czele tego ugrupowania).

Piotr Kuligowski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


22 lutego:

1840 - W Deutz urodził się August Bebel, jeden z twórców i liderów niemieckiej socjaldemokracji.

1846 - Rewolucja krakowska: Rząd Polski ogłosił zniesienie poddaństwa i pańszczyzny, obiecał parobkom uposażenie z dóbr narodowych, a rzemieślnikom utworzenie warszatów narodowych.

1848 - Wiosna Ludów: we Francji wybuchła rewolucja lutowa.

1900 - Likwidacja drukarni "Robotnika" przez rosyjską policję.

1944 - Urodził się Ryszard Bugaj, polityk i ekonomista. Działacz opozycji w okresie PRL, współzałożyciel Solidarności Pracy (1990) oraz Unii Pracy (1992), przewodniczący UP w latach 1993–1997.

1948 - 58 osób zginęło, a 123 zostały ranne w zamachu bombowym w Jerozolimie, przeprowadzonym przez żydowską organizację terrorystyczną Irgun.

1949 - Zawieszenie broni w wojnie izraelsko-arabskiej.

1954 - Po raz pierwszy podano dzieciom szczepionkę przeciwko polio.

2014 - Matteo Renzi z Partii Demokratycznej został premierem Włoch.


?
Lewica.pl na Facebooku