
O gentryfikacji pod patronatem Lewica.pl
[2011-05-18 22:15:24]
21 maja odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego Lewicowej Alternatywy. Będzie ono inauguracją nowego cyklu debat dotyczących polityki miejskiej.
Sobotnie spotkanie będzie dotyczyło gentryfikacji, czyli w skrócie procesu komercjalizacji i prywatyzacji przestrzeni miejskiej danej dzielnicy lub na danym obszarze miasta.
Omówione zostaną strategie walki z gentryfikacją jej przejawy i konsekwencje dla różnych grup mieszkańców miasta.
Spotkanie będzie połączone z projekcją filmu "Burżuazja wraca do centrum" - dokumentu o przebiegu procesów gentryfikacji w Warszawie, Poznaniu i Nowej Soli. Film został zrealizowany przez SzumTV i został dołączony do 12 numeru "Przeglądu Anarchistycznego".
Patronat medialny nad KDLA objęły: Lewica.pl, "Przegląd Anarchistyczny" oraz "Le Monde Diplomatique - edycja polska".
Spotkanie o gentryfikacji odbędzie się 21 maja o godz. 16.30, w klubie Ósmy Dzień Tygodnia (ul. Czerska 12, w Warszawie)
więcej szczegółów na stronie KDLA
Piotr Ciszewski
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
Więcej ogłoszeń...
21 czerwca:
1812 - W Bonn urodził się Mojżesz Hess, niemiecko-żydowski filozof, jeden z prekursorów socjalizmu.
1905 - Urodził się Jean-Paul Sartre, związany z lewicą powieściopisarz, dramaturg, eseista i filozof francuski. Przedstawiciel egzystencjalizmu. Rozwinął własną wersję socjologii marksistowskiej.
1913 - Urodził się Luis Taruc, filipiński działacz komunistyczny.
1914 - Zmarła Bertha von Suttner, austriacka pisarka, dziennikarka, jedna z wiodących postaci ruchu pacyfistycznego. W 1905 roku została pierwszą kobietą, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla.
1918 - Zmarł Edward Abramowski, polski myśliciel polityczny. Twórca idei socjalizmu bezpaństwowego. Zwolennik kooperatyzmu.
1922 - Urodził się Joseph Ki-Zerbo, historyk i polityk z Burkina Faso, w 1994 założył Partię Demokracji i Postępu/Partię Socjalistyczną.
1938 - W Warszawie otwarto I Kongres Pracy Społeczno-Obywatelskiej Kobiet z udziałem 40 organizacji kobiecych z całego kraju.
1940 - W nocy z 20 na 21 czerwca masowe egzekucje więźniów politycznych w podwarszawskich Palmirach. Rozstrzelany został m.in. działacz PPS Mieczysław Niedziałkowski.
1985 - Zmarł Tage Erlander, polityk szwedzki. W latach 1946-69 premier i przewodniczący Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej (SAP)
1996 - Stoczniowcy demonstrowali w Warszawie przeciwko planom likwidacji Stoczni Gdańskiej.
2004 - W wyniku rozłamu Komunistycznej Partii Kazachstanu powstała Komunistyczna Ludowa Partia Kazachstanu
?