Młodzi Socjaliści przeciw interwencji zbrojnej w Libii
[2011-06-09 23:11:12]
![]() Początkowa akcja ONZ polegająca na wprowadzeniu strefy zakazu lotów przerodziła się w kampanię militarną, która pochłania wiele ofiar po obu stronach konfliktu, nie rokując jednak nadziei na szybkie jego rozwiązanie. Nie tędy wiedzie droga do światowego pokoju. Kolejny raz pod przykrywką walki o demokrację państwa europejskie i nie tylko, dopuściły się agresji używając środków siłowych, by zrealizować własne imperialistyczne i kapitalistyczne zapędy i ambicje - czytamy w uchwale. W przekonaniu Młodych Socjalistów ONZ przestała stanowić skuteczną zaporę dla przemocy na świecie, sama opierając na niej swoją działalność, a tzw. humanitarne interwencje w praktyce niestety motywowane są chęcią przejęcia przez wielkie koncerny kontroli nad zasobami naturalnymi, a co za tym idzie - chęcią zysku ponad wszelką cenę, nawet ludzkiego życia i zdrowia. Według MS motywy walki o prawa człowieka po raz kolejny okazały się fałszywe. Organizacja za formę niedopuszczalnej manipulacji uważa przekazy medialne na temat wydarzeń w Libii, które przekonują, że zachodnim państwom chodzi o ochronę życia ludzi. Kończąc swoje stanowisko wezwano do rzeczywistych i skutecznych działań na rzecz światowego pokoju, demokracji i praw człowieka. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
22 lutego:
1840 - W Deutz urodził się August Bebel, jeden z twórców i liderów niemieckiej socjaldemokracji.
1846 - Rewolucja krakowska: Rząd Polski ogłosił zniesienie poddaństwa i pańszczyzny, obiecał parobkom uposażenie z dóbr narodowych, a rzemieślnikom utworzenie warszatów narodowych.
1848 - Wiosna Ludów: we Francji wybuchła rewolucja lutowa.
1900 - Likwidacja drukarni "Robotnika" przez rosyjską policję.
1944 - Urodził się Ryszard Bugaj, polityk i ekonomista. Działacz opozycji w okresie PRL, współzałożyciel Solidarności Pracy (1990) oraz Unii Pracy (1992), przewodniczący UP w latach 1993–1997.
1948 - 58 osób zginęło, a 123 zostały ranne w zamachu bombowym w Jerozolimie, przeprowadzonym przez żydowską organizację terrorystyczną Irgun.
1949 - Zawieszenie broni w wojnie izraelsko-arabskiej.
1954 - Po raz pierwszy podano dzieciom szczepionkę przeciwko polio.
2014 - Matteo Renzi z Partii Demokratycznej został premierem Włoch.
?