Francja: Sarkozy i Hollande z równymi szansami
[2011-07-13 19:36:51]
Obecny prezydent w badaniu przeprowadzonym przez instytut CSA uzyskał 26 proc. głosów. Na tyle samo mógłby liczyć Hollande, gdyby okazało się, że zdobędzie nominację Partii Socjalistycznej w zaplanowanych na październik prawyborach. Sarkozy, który od miesięcy sprawuje urząd w cieniu słabych sondaży, zyskał w niewielkim stopniu na popularności od maja, kiedy były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn został aresztowany w Nowym Jorku pod zarzutem próby gwałtu. To pozbawiło go możliwości ubiegania się o nominację socjalistów. Z ankiety CSA wynika, że Sarkozy, który oficjalnie nie ogłosił jeszcze swojej kandydatury, ale powszechnie spodziewane jest, że wystartuje, zyskał 3 pkt proc. od ostatniego badania w czerwcu. Hollande stracił 1 pkt proc. Sondaże pokazują również, że Hollande wydaje się najbardziej prawdopodobnym kandydatem socjalistycznej opozycji w wyborach, zdobywając szersze poparcie niż lider jego partii Martine Aubry, była minister pracy i pomysłodawczyni francuskiego 35-godzinnego tygodnia pracy. François Hollande był pierwszym sekretarzem Partii Socjalistycznej w latach 1997-2008, posłem do parlamentu francuskiego i eurodeputowanym. Na początku lat 80. był dyrektorem gabinetów kolejnych rzeczników prasowych rządu Pierre'a Mauroya. W trakcie swojej kariery politycznej obejmował szereg stanowisk w administracji terytorialnej. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
20 czerwca:
1929 - Urodził się Jean Baudrillard, francuski socjolog i filozof kultury. Był jednym z inicjatorów nurtu postmodernistycznego w teorii społecznej oraz radykalnym krytykiem współczesnego społeczeństwa i kultury.
1930 - Wybrano Tymczasowy Komitet Wykonawczy Centrolewu w składzie: Mieczysław Niedziałkowski, Stanisław Wrona, Michał Róg, Władysław Kiernik, Wacław Bitner, Adam Chądzyński.
1936 - Kraków: Zorganizowane przez Towarzystwo Uniwersytetu Robotniczego (TUR) Dni Kultury Robotniczej z udziałem TUR z ok. 100 miejscowości.
1937 - Andreu Nin, kataloński socjalista, lider POUM został zamordowany przez stalinistów.
1940 - Urodził się Eugen Drewermann, niemiecki teolog, psychoterapeuta, pisarz. Krytyk Kościoła katolickiego. Autor m.in. książki "Kler. Psychologia ideału"
1997 - Nacagijn Bagabandi (MPL) został prezydentem Mongolii.
?