Strajk pracowników Poczty Polskiej

[2023-10-11 19:51:47]

11 października w Poczcie Polskiej odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy, zorganizowany przez koalicję związków zawodowych tworzących „Porozumienie 18-10-2021”. Pocztowcy domagają się podwyżek wynagrodzeń.

Związkowcy komunikują, że Poczta Polska S.A. straszy pracowników za udział w legalnym strajku ostrzegawczym zwolnieniami dyscyplinarnymi. Państwowy gigant znany jest z nielegalnych działań wymierzonych w związki zawodowe, związkowców i zbuntowanych pracowników oraz łamania praw pracowniczych.

Płace pracowników Poczty Polskiej oscylują w granicach minimalnego wynagrodzenia za pracę. A tymczasem - jak informuje WZZPP (Wolny Związek Zawodowy Pracowników Poczty Polskiej) - w sierpniu br. kadra menadżerska otrzymała wysokie premie i nagrody za wykonanie 60% planów i zadań, przy czym wskaźniki realizacji planów i zdań, które muszą osiągnąć pracownicy spoza kadry menedżerskiej są znacznie wyższe.

as, wch



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Pile!
Piła, plac Konstytucji 3 Maja
2 maja (piątek), godz. 19.00
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


27 kwietnia:

1848 - Francja zniosła niewolnictwo.

1937 - W Rzymie zmarł Antonio Gramsci, włoski działacz robotniczy, teoretyk marksizmu, filozof.

1956 - Sejm PRL przyjął ustawę o warunkach przerywania ciąży, liberalizującą przepisy aborcyjne.

1959 - Liu Szao-tsi zastąpił Mao Tse-tunga na stanowisku Przewodniczącego ChRL.

1968 - Na mocy przyjętego w październiku Abortion Act w Wielkiej Brytanii przerywanie ciąży stało się legalne.

1972 - W Bukareszcie zmarł Kwame Nkrumah, postępowy polityk afrykański, premier i prezydent Ghany, działacz ruchu panafrykańskiego, 1963 jeden z inicjatorów OJA, obalony przez wojsko.

1994 - Zakończyły się pierwsze wielorasowe wybory parlamentarne w RPA, w których zwyciężył Afrykański Kongres Narodowy Nelsona Mandeli, uzyskując 62,65% głosów


?
Lewica.pl na Facebooku