List PPP do Związku Nauczycielstwa Polskiego

[2005-09-20 18:05:08]

16 września wiceprzewodniczący Polskiej Partii Pracy Bogusław Ziętek wysłał list do przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza, w której namawia tę organizację do poparcia Polskiej Partii Pracy i Daniela Podrzyckiego.

W liście czytamy: "Po wycofaniu swojej kandydatury przez Włodzimierza Cimoszewicza w wyborach na Prezydenta RP polska lewica znalazła się w nowej sytuacji politycznej, wymagającej podjęcia bardzo ważnej i trafnej decyzji. Decyzja ta może bowiem przesądzić na długie lata o charakterze i losie całej lewej strony polskiej sceny politycznej, a przede wszystkim o kierunku zmian, w jakim będzie zmierzać Polska".

W swoim apelu Ziętek podkreśla, że szczególnego znaczenia nabiera sytuacja w jakiej po wyborach znajdzie się system edukacji i związane z tym zagrożenia dla statusu zawodu nauczyciela, takie jak propozycje likwidacji Karty Nauczyciela i innych uprawnien wynikających z tej ustawy.

W liście przypomniano również, że PPP sprzeciwia się pomysłom dotyczącym wprowadzenia jakichkolwiek opłat za szkoły i studia wyższe.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


25 czerwca:

1678 - Wenecjanka Elena Cornaro Piscopia jako pierwsza kobieta otrzymała stopień naukowy doktora.

1903 - W Motihari w Bengalu urodził się George Orwell (właśc. Eric Arthur Blair), pisarz, socjalista; walczył w czasie wojny domowej w Hiszpanii w szeregach Milicji Robotniczej POUM.

1905 - Rewolucja 1905: Starcia z rosyjskim wojskiem w Częstochowie; 20 zabitych.

2003 - Holenderskie feministki z organizacji Kobiety na falach wpłynęły statkiem Langenort do portu we Władysławowie.

2005 - Bułgaria: Opozycyjna koalicja lewicowa wygrała wybory parlamentarne.

2021 - Mongolia: Uchnaagijn Chürelsüch (MPL) został prezydentem.


?
Lewica.pl na Facebooku