Dania: Wspierajcie FARC i PFLP!
[2005-08-10 23:06:05]
![]() Obie grupy zostały uznane przez Unię Europejską za "terrorystyczne". Oprør wydał oswiadczenie, w którym stwierdza, że poprzez swoją działalność "podtrzymuje i wspiera legalne prawo ludów do opierania się nielegalnemu rządowi i obcej okupacji, prawo do chwycenia za broń przeciwko wyzyskowi, gdy wszystkie inne sposoby działania wyczerpały się" Oprør zaapelował jednocześnie do europejskich ruchów społecznych, aby zakwestionowały listę organizacji "terrorystycznych", stworzoną przez UE, ponieważ była ona tworzona pod presją Stanów Zjednoczonych. Duńscy aktywiści zdecydowali się wspierać FARC i PFLP ponieważ uznali te grupy zbrojne za świeckie i wyznajace lewicowe ideały. |
|
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
23 czerwca:
1905 - Bojowiec PPS Stefan Aleksander Okrzeja został skazany na karę śmierci.
1937 - Decyzją Sztabu Generalnego Hiszpańskiej Armii Ludowej utworzono 150 Brygadę Międzynarodową im. Jarosława Dąbrowskiego, przekształconą następnie w XIII Brygadę Międzynarodową.
1944 - 5 Brygada AK Z. Szendzielarza "Łupaszki" zabiła w zamieszkanej gł. przez Litwinów wsi Dubinki 27 cywilów, w tym kobiety i dzieci.
1949 - Otwarto dworzec kolejowy Warszawa Śródmieście.
1949 - Rozpoczęto budowę Nowej Huty.
1950 - Szwajcarskie Zgromadzenie Federalne odmówiło przyznania praw wyborczych kobietom.
1956 - W Egipcie kobiety uzyskały czynne i bierne prawa wyborcze.
1974 - Na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w RFN Polska, mająca już zapewniony awans do II rundy, pokonała w trzecim meczu grupowym Włochy 2:1.
1996 - Zmarł Andreas Papandreu, grecki polityk, przywódca socjaldemokratycznej partii PASOK. Stał na czele trzech rządów.
2013 - Opozycyjna lewicowa koalicja wygrała wybory parlamentarne w Albanii.
2016 - Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i dowódca skrajnie lewicowej partyzantki FARC Timoleón Jiménez (Timoszenko) podpisali w Hawanie porozumienie kończące wojnę domową.
?