Czechy: Zasiłki wychowawcze wzrosną dwukrotnie
[2006-02-10 18:15:26]
![]() Wzrosną one z dotychczasowych 3700 do 7300 koron (z ok. 480 do 950 zł). Zasiłek wychowawczy wypłacany jest w Czechach tym osobom, które zajmują się dzieckiem w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. Senatorowie przyjęli również nowy projekt pakietu zasiłków socjalnych, w skład którego wchodzi również zwiększenie niektórych zasiłków dla osób bezrobotnych aktywnie poszukujących pracy. Koszty wprowadzenia nowego pakietu wyniosą rocznie 40 mld koron (5,2 mld zł). Pod koniec stycznia czescy parlamentarzyści zwiększyli także wypłaty tzw. becikowego, oraz "kredkowego", które otrzymują rodzice uczniów pierwszych klas. Wprowadzane ustawy, według samych polityków mają charakter "kiełbasy wyborczej". Nie ma wątpliwości, że jest to przedwyborcza i bardzo populistyczna decyzja, idąca jednak w dobrym kierunku - powiedział niezależny senator Josef Novotny. Wybory parlamentarne w Czechach odbędą się w połowie czerwca. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
8 lutego:
1805 - Urodził się Louis Auguste Blanqui, francuski socjalista utopijny, działacz i rewolucjonista.
1858 - Urodził się Szymon Dickstein (Diksztajn), pseudonim Jan Młot, jeden z prekursorów polskiego ruchu socjalistycznego, działacz Wielkiego Proletariatu, popularyzator marksizmu, tłumacz pierwszego tomu „Kapitału”.
1894 - W Warszawie rozpoczął się II Zjazd PPS, który wybrał pierwsze kierownictwo partii, Centralny Komitet Robotniczy oraz postanowił wydawać pismo "Robotnik".
1905 - 3000 robotników strajkowało o w hucie Hantkego w Rakowie k. Częstochowy, domagając się m.in. 8-godzinnego dnia pracy i podwyżki płacy o 30%.
1919 - Wydano dekret uznający związki zawodowe za reprezentację ogółu pracowników.
1921 - Zmarł Piotr Kropotkin, rosyjski uczony i rewolucjonista, z racji arystokratycznego pochodzenia i znaczenia dla ruchu anarchistycznego przełomu wieków, zwany anarchistycznym księciem.
1924 - W Carson City w USA przeprowadzono pierwszą na świecie egzekucję w komorze gazowej.
1962 - Paryska policja zamordowała 9 związkowców z CGT uczestniczących w demonstracji przeciwko OAS i wojnie w Algierii.
1963 - Władze USA zakazały swoim obywatelom podróży na Kubę.
2008 - Partia Polska Lewica została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie.
?