W grudniu zeszłego roku w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut doszło do masakry, w wyniku której zginęło 27 osób, w tym 20 dzieci.
Obraz: Wikimedia Commons
![]() W grudniu zeszłego roku w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut doszło do masakry, w wyniku której zginęło 27 osób, w tym 20 dzieci. Obraz: Wikimedia Commons |
1870 - Rady Generalne zatwierdziły I Międzynarodówkę.
1921 - W Łodzi początek obrad XVIII Kongresu PPS, który przyjął nowy statut partii. Uchwalono, że PPS nie będzie brać udziału w rządach koalicyjnych z partiami burżuazyjnymi. Podjęto decyzję o wystąpieniu z II Międzynarodówki. PPS liczyło 55 tys. członków.
1936 - Hiszpania: W Katalonii, utworzona przez anarchistów "Żelazna Kolumna", licząca ponad tysiąc milicjantów, wyruszyła z Barcelony, by walczyć z frankistami.
1961 - Nikaragua: Powstał Sandinistowski Front Wyzwolenia Narodowego (FSLN).
1976 - Mário Soares z Partii Socjalistycznej został premierem Portugalii.
1993 - Brazylia: Szwadron śmierci dokonał masakry bezdomnych dzieci pod kościołem Candelária w Rio de Janeiro.