
Wroc³aw: Prezydent spróbuje wp³yn±æ na niezawis³y s±d
[2014-06-29 12:25:10]
Prezydent Wroc³awia Rafa³ Dutkiewicz zapowiedzia³ w Internecie z³o¿enie wniosku do s±du o zmianê kar dla osób zak³ócaj±cych wyk³ad prof. Zygmunta Baumana z aresztu na prace spo³eczne. Zrobi³ to w odpowiedzi na krytykê, która spotka³a go ze strony popularnego w sieci by³ego dziennikarza TVP Mariusza Maxa Kolonki.
Max Kolonko prowadzi wideoblog, w którym komentuje wydarzenia w Polsce i na ¶wiecie. Kilka razy z perspektywy Stanów Zjednoczonych, opieraj±c siê wy³±cznie na przekazie medialnym, zajmowa³ siê spraw± skandalicznych wydarzeñ, do których dosz³o w czerwcu 2013 r. - grupa agresywnych nacjonalistów próbowa³a nie dopu¶ciæ do wyk³adu socjologa. Musia³a interweniowaæ policja, która ostatecznie wyprowadzi³a ich z sali.
19 uczestników tamtych wydarzeñ s±d skaza³ ju¿ na kary grzywny i aresztu (do 30 dni). "Represje" wobec kiboli spotka³y siê z krytyk± ¶rodowisk prawicowych. Kolonko "protest" uzna³ za s³uszny. W wypowiedzi na swoim wideoblogu stwierdzi³ m.in., ¿e prof. Bauman powinien wyja¶niæ nam - spo³eczeñstwu, studentom, narodowcom, kibolom i mnie - jak to jest z tym jego powojennym etapem w jego ¿yciu.
W reakcji na ten internetowy materia³ Dutkiewicz odpisa³ Kolonce m.in. : Chêtnie jednak przyjmujê sugestiê zawart± w Pañskim apelu. Dlatego postanowi³em zwróciæ siê do S±du Okrêgowego we Wroc³awiu z pro¶b± o rozpatrzenie mo¿liwo¶ci zmiany orzeczenia i kar w ewentualnym postêpowaniu odwo³awczym na prace spo³ecznie u¿yteczne na rzecz miasta Wroc³awia. Ca³a tre¶æ listu widoczna jest na zdjêciu.
W odpowiedzi Kolonko na Facebooku og³osi³ sukces i pochwali³ Prezydenta Wroc³awia.
jkl Fot. Facebook
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za po¶rednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Go¼dzik
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, czê¶æ na górze
- od 25.10.2024, co tydzieñ o 17 w pi±tek
-
Fotograf szuka pracy (Krk ma³opolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukujê
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam ksi±¿ki
-
Poszukujê ksi±¿ek
Wiêcej og³oszeñ...
18 lipca:
1918 - Urodzi³ siê Nelson Mandela, przywódca walki z apartheidem w RPA, prezydent tego kraju w latach 1994-99, laureat nagrody Nobla.
1936 - Na Wyspach Kanaryjskich gen. Franco og³osi³ stan wojenny, wszczynaj±c bunt przeciwko Republice - pocz±tek hiszpañskiej wojny domowej.
1936 - W Warszawie bojówka ONR-Falangi napad³a i porani³a no¿ami Stanis³awa Dubois, przewodnicz±cego Rady G³ównej Czerwonego Harcerstwa TUR, cz³onka w³adz naczelnych PPS.
1943 - Partyzanci z Gwardii Ludowej i Batalionów Ch³opskich zajêli wie¶ Solec na Kielecczy¼nie, rozbroili posterunek policji, rozbili pocztê, m³yn, tartak i spó³dzielniê oraz zniszczy³y Arbeitsamt.
1950 - Urodzi³ siê Jack Layton, lider socjaldemokratycznej Nowej Demokratycznej Partii Kanady.
1988 - Iran zaakceptowa³ rezolucjê Rady Bezpieczeñstwa ONZ ws. zakonczenia wojny z Irakiem.
2006 - W³oska policja uwolni³a 113 Polaków ¿yj±cych w niewolniczych warunkach w przymusowym obozie pracy w prowincji Apulia na po³udniu kraju.
2007 - Zmar³ Kenji Miyamoto, d³ugoletni lider Japoñskiej Partii Komunistycznej (Nihon Kyôsantô). Mia³ 98 lat.
?