Holandia: Śledztwo ws. podżegania do nienawiści na tle rasowym
[2014-12-18 12:39:02]
Po tamtej marcowej wypowiedzi transmitowanej przez telewizję w Holandii złożono przeszło 6400 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa. Wilders był też krytykowany przez członków własnej partii. Prokuratura oświadczyła, że choć politycy korzystają w swoich oświadczeniach z wolności wypowiedzi, to jednak jest ona ograniczona przez zakaz dyskryminacji. Wilders uznał natomiast decyzję prokuratury za niezrozumiałą. Oświadczył, że "powiedział to, co myślą miliony", a prokuratura powinna zająć się dżihadystami, a nie nim. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
23 lipca:
1870 - Rady Generalne zatwierdziły I Międzynarodówkę.
1921 - W Łodzi początek obrad XVIII Kongresu PPS, który przyjął nowy statut partii. Uchwalono, że PPS nie będzie brać udziału w rządach koalicyjnych z partiami burżuazyjnymi. Podjęto decyzję o wystąpieniu z II Międzynarodówki. PPS liczyło 55 tys. członków.
1936 - Hiszpania: W Katalonii, utworzona przez anarchistów "Żelazna Kolumna", licząca ponad tysiąc milicjantów, wyruszyła z Barcelony, by walczyć z frankistami.
1961 - Nikaragua: Powstał Sandinistowski Front Wyzwolenia Narodowego (FSLN).
1976 - Mário Soares z Partii Socjalistycznej został premierem Portugalii.
1993 - Brazylia: Szwadron śmierci dokonał masakry bezdomnych dzieci pod kościołem Candelária w Rio de Janeiro.
?