Francja: Aresztowania działaczy skrajnej prawicy

[2015-03-10 23:46:09]

Szesnastu mężczyzn, w tym jeden nieletni, zostało aresztowanych w wyniku operacji policji w kręgach sympatyków skrajnej prawicy. Akcję przeprowadzono w Pikardii na północy Francji. Zarzutu postawiona przez prokuraturę w Amiens są liczne: usiłowanie dokonania zabójstw, przemoc, kradzieże, tworzenie bojówek, podpalania i naruszenie przepisów dotyczących handlu i posiadania narkotyków.

Większość aresztowanych mężczyzn to członkowie zdelegalizowanego ruchu ultra-prawicowego „Trzecia Droga”. Organizacja ta została rozwiązana, a jej działalność zakazana, na mocy dekretu Rady Państwa, która orzekła, że podsyca nienawiść na tle rasowym, propaguje dyskryminację i głosi ideologie przemocy.

"Trzecia droga” została założona w 2010 roku przez Serge’a Ayouba, byłego szefa skinów paryskich oraz przywódcę organizacji o nazwie Rewolucyjna Młodzież Nacjonalistyczna. Członkowie tej grupy byli sprawcami zamordowania w czerwcu 2013 roku sympatyka lewicy w trakcie bijatyki, jaka się wywiązała między przedstawicielami zwaśnionych ideologicznie ugrupowań.

jkl


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


14 lipca:

1789 - Zdobycie Bastylii przez lud Paryża - początek Rewolucji Francuskiej.

1873 - Górnicy kopalni cynku Szarlej w Piekarach Śl. rozpoczęli strajk okupacyjny. W starciach z pruską policją i wojskiem, zginęło 9 górników. Strajk zakończono po 5 dniach. Udało się uzyskać podwyższenie wynagrodzeń, skrócenie dniówek dla młodocianych i kobiet

1877 - USA: Podczas strajku generalnego w Chicago doszło do walk robotników z policją. Co najmniej 30 osób zginęło od kul policji.

1878 - USA: Wielki strajk kolejarzy.

1896 - Urodził się Buenaventura Durruti, hiszpański anarchista, działacz polityczny i związkowy, przywódca CNT-FAI.

1979 - Nikaragua: Upadek prawicowego reżimu Somozy - władzę przejmują sandiniści.

1986 - Francja: W przemówieniu z okazji Dnia Bastylii, prezydent Mitterand oświadczył, że nie podpisze dekretu rządu Chiraca o reprywatyzacji 65 przedsiębiorstw państwowych.


?
Lewica.pl na Facebooku