Wielka Brytania: Protest przeciwko rakietom nuklearnym
[2015-04-14 09:42:12]
Uczestnicy protestu skuli się łańcuchami blokując rano bramy wjazdowe do bazy w Faslane, gdzie stacjonują cztery brytyjskie okręty podwodne klasy Vanguard uzbrojone w pociski nuklearne. Protesty przeciw rakietom Trident towarzyszą im od ponad 30 lat. Obecnie brytyjski rząd planuje wymianę okrętów Vanguard na nowe, co nasiliło akcję przeciwników broni jądrowej. Przeciwko Tridentom opowiada się również rządząca w Edynburgu Szkocka Partia Narodowa. W niedawnej debacie telewizyjnej jej liderka Nicola Sturgeon zadeklarowała wyraźnie, że posłowie tego ugrupowania nie poprą w Izbie Gmin odnowy arsenału śmiercionośnych rakiet. Szkocka Partia Narodowa cieszy się obecnie takim poparciem, że po majowych wyborach wprowadzi do Izby Gmin przypuszczalnie około 40 posłów i stanie się trzecim co do wielkości blokiem poselskim. Jeśli tak się stanie, będzie mogła decydować o tym, kto powoła rząd, stawiając warunki. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
25 lipca:
1315 - W efekcie przesłuchań inkwizycyjnych w Świdnicy zostało spalonych na stosie około 50 waldensów.
1913 - Zmarł Stanisław Mendelson, jeden z założycieli kółek socjalistycznych w Warszawie, współzałożyciel II Międzynarodówki.
1937 - Hiszpania: Kontrofensywa wojsk Republiki - początek bitwy nad Ebro.
1980 - Zmarł Włodzimierz Wysocki, rosyjski poeta, pieśniarz, aktor.
1993 - Zakończenie obrad XXVI Kongresu PPS; przewodniczącym RN został Piotr Ikonowicz.
2007 - Pratibha Patil (Indyjski Kongres Narodowy) jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Indii.
2021 - Zmarł Otelo Saraiva de Carvalho, portugalski wojskowy i lewicowy polityk. Był jednym z przywódców przewrotu wojskowego z 25 kwietnia 1974, który doprowadził do obalenia prawicowego reżimu Estado Novo.
?