Austria: Czerwony Krzyż skrytykował umieszczanie uchodźców w namiotach
[2015-05-16 08:27:26]
Pierwsze miasteczko namiotowe dla uchodźców z Syrii otwarto w piątek 15 maja rano w Salzburgu w zachodniej Austrii. Pomieści ono 96 osób. W kilku innych obozach namiotowych ma znaleźć schronienie jeszcze ok. 500 uchodźców ubiegających się o azyl w liczącej 8,5 miliona mieszkańców Austrii. Austriacki Caritas, który daje schronienie tysiącom uchodźców w Bliskiego Wschodu, również wyraził oburzenie z powodu rządowego planu umieszczania pod namiotami osób ubiegających się o azyl w Austrii. Jego sekretarz generalny jest zdania, że stosując "wariant namiotowy", austriacki rząd chce wywrzeć presję na Komisję Europejską wyznaczającą kwoty uchodźców, których powinny przyjąć poszczególne kraje UE. Prowizoryczne miasteczka namiotowe jako schronienie dla uchodźców istnieją już w Niemczech. Niektóre kraje, na przykład Wielka Brytania i Węgry, zdecydowanie odmawiają przyjęcia uchodźców z objętej krwawą wojną Syrii. W 2014 roku do władz austriackich wystąpiło z prośbą o azyl 28 000 osób. tj. trzykrotnie więcej niż wynosi średnia europejska. Od stycznia do kwietnia 2015 liczba wniosków napływających do władz austriackich wzrosła o prawie 160 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
25 lipca:
1315 - W efekcie przesłuchań inkwizycyjnych w Świdnicy zostało spalonych na stosie około 50 waldensów.
1913 - Zmarł Stanisław Mendelson, jeden z założycieli kółek socjalistycznych w Warszawie, współzałożyciel II Międzynarodówki.
1937 - Hiszpania: Kontrofensywa wojsk Republiki - początek bitwy nad Ebro.
1980 - Zmarł Włodzimierz Wysocki, rosyjski poeta, pieśniarz, aktor.
1993 - Zakończenie obrad XXVI Kongresu PPS; przewodniczącym RN został Piotr Ikonowicz.
2007 - Pratibha Patil (Indyjski Kongres Narodowy) jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Indii.
2021 - Zmarł Otelo Saraiva de Carvalho, portugalski wojskowy i lewicowy polityk. Był jednym z przywódców przewrotu wojskowego z 25 kwietnia 1974, który doprowadził do obalenia prawicowego reżimu Estado Novo.
?