Maciejewska: Ludzie to nie śmieci

[2011-09-29 11:07:54]

Beata Maciejewska z Zielonych 2004 próbowała wręczyć 28 września przewodniczącemu Rady Miasta Gdańska Bogdanowi Oleszkowi nietypowy prezent - kosz na śmieci.

Ludzie to nie śmieci, a reforma komunalna w Gdańsku zepchnie wiele osób na margines życia społecznego pozbawiając ich mieszkań lub umieszczając w kontenerach - mówiła Maciejewska.

Jej zdaniem 150 proc. podwyżka czynszów i budowa zapowiadanego osiedla kontenerowego jest nie do pogodzenia z zasadami sprawiedliwości społecznej. Według Maciejewskiej plany budowy getta kontenerowego w okolicach wysypiska śmieci w Gdańsku pokazują, że władze miasta nie przestrzegają także zasad sprawiedliwości ekologicznej.

Ludzie powinni mieć prawo do czystego życia, czystej wody i czystego powietrza. Obserwujemy jednak, że osoby mniej zamożne są tych wartości pozbawiane, na co nie może być zgody - mówiła wczoraj kandydatka Zielonych do Sejmu.

Bogdan Oleszek nie przyjął prezentu osobiście. Zapytany przez "Dziennik Bałtycki" co zrobi z kontenerem odparł nie wiem o co tej pani chodziło, Palikot i jego rekwizyt były przynajmniej śmieszne, a ta pani nie. Wykorzystamy go na ulotki związane z kampanią, przyda się tez nam do wyrzucania śmieci.

Grzegorz Ilnicki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


29 lipca:

1943 - Oddział Gwardii Ludowej Jana Choiny ps. „Doktor” zaatakował między Zwierzyńcem a Biłgorajem pociąg wojskowy z niemiecką jednostką pacyfikacyjną, wykolejając lokomotywę. W walce zabito kilkunastu Niemców, zdobyto broń i amunicję.

1964 - W Kijowie zmarła Wanda Wasilewska, pisarka, działaczka komunistyczna, wiceprzewodnicząca PKWN.

1979 - W Starnbergu zmarł Herbert Marcuse, niemiecki filozof i socjolog. Przedstawiciel szkoły frankfurckiej. Jeden z gł. ideologów nowej lewicy.

1980 - W Hucie Warszawa strajk solidarnościowy z robotnikami Wybrzeża.

1990 - W Wiedniu zmarł Bruno Kreisky, austriacki polityk socjaldemokratyczny, działacz SPÖ. W latach 1970-1983 kanclerz Republiki Austrii.

1990 - Mongolska Partia Ludowa zdobyła 85% głosów w pierwszych wielopartyjnych wyborach parlamentarnych w Mongolii.

2001 - W Cieszynie zmarł Edward Gierek, I sekretarz KC PZPR w latach 1970-80.

2009 - Partia Komunistów Republiki Mołdawii (PCRM) wygrała przedterminowe wybory parlamentarne.


?
Lewica.pl na Facebooku