Syria: Porwani przez rebeliantów żołnierze misji ONZ zostali uwolnieni
[2013-03-12 02:44:30]
Zamach na żołnierzy ONZ potępiły wszystkie liczące się siły na świecie i w regionie. Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-mun wydał oświadczenie w którym podkreślił, że bezpieczeństwo sił pokojowych musi być respektowane przez wszystkie strony. Również pełniący rotacyjną funkcję przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa, przedstawiciel Rosji Witalij Czurkin oświadczył, że członkowie Rady wyrazili swoje nieustające poparcie dla wysiłków Narodów Zjednoczonych na rzecz natychmiastowego uwolnienia personelu sił pokojowych UNDOF. Izrael zapowiedział, że nie będzie brał udziału w negocjacjach z porywaczami, lecz udzieli pomocy ONZ o ile zwróci się do niego z taką prośbą. Od porywaczy odcięło się także najsilniejsze ugrupowanie rebelianckie Wolna Armia Syryjska. Jej lider Salim Idriss zadeklarował, że jego ugrupowanie uczyni wszystko co możliwe aby doprowadzić do uwolnienia żołnierzy. W podobnym tonie wypowiedział się stały przedstawiciel Syrii w ONZ Baszar Dżaafari mówiąc, iż nawet poświęcimy życie naszych żołnierzy po to aby funkcjonariusze sił pokojowych mogli bezpiecznie wrócić do swych kwater. W wyniku mediacji porwani filipińscy żołnierze zostali w sobotę 9 marca uwolnieni i przekazani w ręce przedstawicieli ONZ w stolicy Jordanii Ammanie. Znalazło to swoje oficjalne potwierdzenie ze strony władz Jordanii oficjalnie, które poinformowały, że zakładnicy zostali przewiezieni od granicy do Ammanu i znajdują się w dobrym stanie zdrowia. Szczegóły negocjacji z porywaczami nie zostały ujawnione. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
27 lipca:
1794 - Przewrót 9 thermidora we Francji i aresztowanie Maksymiliana Robespierre'a.
1830 - Francja: Rewolucja Lipcowa. W dzień po tym jak król Karol X podjął decyzję o rozwiazaniu parlamentu, znacznym ograniczeniu praw wyborczych i zaostrzeniu cenzury, paryscy robotnicy i studenci wznieśli na ulicach barykady.
1904 - W Tomaszowie Mazowieckim urodził się Oskar Lange, wybitny polski ekonomista i polityk. W latach 1927-48 w PPS, następnie w PZPR.
1982 - Premier Indii Indira Gandhi przybyła z oficjalną wizytą do USA
1992 - Rozpoczęła się załogowa misja kosmiczna na statku Sojuz TM-15.
1993 - Cła nałożone przez USA na polską stal uczyniły jej eksport do tego kraju nieopłacalnym.
2012 - Ivica Dačić (SPS) został premierem Serbii.
?